Nielen že Martuška nikdy nejedla kupovaného brumíka, pretože sa dá vždy nahradiť niečím zdravým a domácim, dokonca aj keď si prosí keksíky, tak jej ich s radosťou upečiem 😀. A myslím to vážne! Jednoduchý recept na najlepšie maslové sušienky široko ďaleko upečiem kedykoľvek. Cesto síce musí hodinku postáť v chladničke, ale zvládnete to ľavou zadnou.
Recept nájdeš aj ako príspevok na instagrame TU.
Potrebujeme
- 250 g hladkej múky
- 125 g masla
- 2 PL medu (1+)
- 20 g kokosového cukru (2+)
- 1 vajíčko
- 1 a 1/2 ČL škorice
Postup
- Všetky ingrediencie dobre premiešame, kým nám nevznikne hladké cesto.
- Necháme ho 1 hodinku odpočívať v chladničke.
- Po hodinke cesto vyberieme z chladničky a vyvaľkáme na 4 mm na dobre pomúčenej doske.
- Sušienky poukladáme na papier na pečenie. Vyjdú vám z neho 2 plechy.
- Ak budete sušienky pečiatkovať, “namáčajte” pečiatku do múky, aby sa obrázok dobre otlačil.
- Pečieme v rúre na 190 stupňov 8 minút vždy len jeden plech.
Tip: Ak u vás maslové sušienky nebudú mať úspech, rovnako ako u našej Martušky, sušienky môžete použiť napr. do cheesecaku.


